İzmir Barosu Adli Tıp ve Adli Belgede Sahtecilik Semineri

ALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

İzmir Barosu tarafından düzenlenen ‘Adli Tıp ve Adli Belgede Sahtecilik’ seminerinde adli bilimlerde konusunun uzmanı bilimadamları konuştu. Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, adli biliminin yüzden fazla alt dalı olduğunu ve her gün kendi içinde yeni alt dalların oluştuğunu hem de var olan dallarda uzmanlıkların daha genişlediğini söyledi.

İzmir Barosu ve Adli Bilimciler Derneği’nin birlikte düzenlediği ‘Adli Tıp ve Adli Belgede Sahtecilik’ semineri İzmir Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ergun Sakızlı’nın moderatörlüğünü yaptığı seminere Ankara Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, İstanbul Üniversitesi Adlı Tıp Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Cengiz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Adli Belge İnceleme Komisyonu Başkanı Doç. Dr. İsmail Birincioğlu katıldı.

Moderatör Avukat Ergun Sakızlı’nın seminerin konuşmacılarını tanıtmasında sonra, adli bilimlerin ne olduğu konusunu anlatarak seminerin açılış konuşmasını yapan Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, adli bilimlerin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün yeni dallara ve yeni uzmanlık alanlarına girdiğini söyledi. Adli belgelerin incelenmesine değinen Doç. Dr. İsmali Birincioğlu ise, adli belgelerdeki sahtecilik incelemesinde yapılan örnek çalışmaları anlatarak adli belge incelemesinin uzmanlık isteyen, incelikleri olan bir bilim olduğuna değindi.

Haber Kaynağı : yeniasir.com.tr

Paylaş: